loading
Sensiball VR Resmi sitesine erişim sağlıyorsunuz

1.8 MİLYON TL YATIRIM ALDIK!

blog images

 

 Fikir lideri Doç. Dr. Ali Onur Cerrah ve Prof. Dr. Ruhi Soylu olan yerli girişim Sensiball VR, daha sonrasında Umut Şentürk ve Uğur Kafadar’ın da 2020’in başında katılmasıyla 4 kurucu ortaklıkla ticarileşme yoluna girerek şimdiki halini aldı ve bir girişime dönüştü. 

 

 

 2020'nin başından beri çalıştığımız ve geliştirdiğimiz Sensiball VR, geçtiğimiz 2021 yılının yaz ayında Fonbulucu tarafından kitle fonlama ile 10 milyon TL değerleme üzerinden 1.1 milyon TL yatırım almıştı. Yeni yapılan incelemeler ile birlikte değerlememizi yaklaşık 7 katına çıkararak 72 milyon TL’ye ulaştık. Şirketimiz bu değerleme ile birlikte Cihan Aktaş’tan 1.8 milyon TL’lik bir yatırım aldık. Türkiye’den sanal gerçeklik alanında Unicorn olan ilk girişim olma yolunda hızla ilerliyoruz ve yakın bir zamanda fonbulucu ile birlikte bir yatırım turu daha gerçekleştireceğiz!

 

 

 Alınan yatırım operasyon giderleri, pazarlama, genel yönetim ve Ar-Ge konularında kullanılacak. Şirketimiz bu yatırımla beraber ekibe daha fazla kişiyi dahil ederek özellikle ARGE ve pazarlama alanlarında hızlı bir ivme yakalamayı planlıyor.