loading
Sensiball VR Resmi sitesine erişim sağlıyorsunuz

Cem Bölükbaşı'nın İnanılmaz "Sanaldan Gerçeğe" Başarısı

blog images

Cem Bölükbaşı’ndan Tarihe Geçen Başarı

 

 "Sanaldan gerçeğe" sloganlıyla son senelerde çok iyi bir momentum yakalayan Cem Bölükbaşı, 2022'de Formula 1'in bir alt destek serisi olan Formula 2'de Charouz Racing ile yarışacak. 

 

 Bölükbaşı, Formula 2’de yarışacak ilk yarış pilotu olurken aynı zamanda E-spor dünyasından gelerek sanaldan gerçeğe geçiş yapan dünyadaki ilk yarışçı olarak da tarihe geçti.

 

 Cem Bölükbaşı gelişmelerle ilgili şu açıklamaları yaptı:

 

 “Benim için inanılmaz bir gelişme bu. Sanal yarışlarda binlerce saat antrenman yapıp, Formula 1 E-spor yarışlarında dünya şampiyonlukları kazanırken hayalimde hep bir gün gerçek yarış pistlerinde de yeteneklerimi gösterebileceğim düşüncesi vardı. Son iki yılda çeşitli şampiyonalarda elde ettiğim başarılarla bunu kanıtladığımı düşünüyorum. En son çıktığım Euroformula Open şampiyonası oldukça başarılı geçti. 15 yarışta 8 kez podyuma çıktım ve 2 yarışı da birinci bitirdim. Simulasyonda yaptığım antrenmanların yarış kariyerimde çok büyük katkısı oldu. İlk kez kullandığım araçlarda podyuma çıkmayı başardım. Şimdi ise sadece birkaç hafta önce ilk defa resmi test sürüşlerine çıktığım Formula 2 aracıyla tam sezon FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yarışacağım”

 

 

Gelişen Teknoloji ve Yeni Olanaklar

 

  Cem Bölükbaşı’nın başarısı inanılmaz fakat ilerleyen teknoloji ve simülasyon imkanlarıyla birlikte sanaldan gerçek dünyaya geçen son oyuncu olmayacağı da kesin. Sanal Gerçeklik (VR), Arttırılmış Gerçeklik (AR), Yapay Zeka (AI) gibi teknolojiler geliştikçe sanal dünya gerçek dünyaya çok daha yakın olacak ve hatta gerçek dünyadakinden çok daha iyi gelişebileceğiniz bir ortam sunacak. Özellikle VR teknolojisindeki son gelişmeler, değişik birçok alandaki beceri öğrenimi ve gelişimi için yeni yollar açıyor. Bu teknolojilerle ilgili yazdığımız yazı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

  Yakın Gelecekte Sensiball VR ile kendisini geliştirmiş futbolcuların büyük futbol takımlarına transfer olduğunu görebiliriz. Sensiball VR sadece bir futbol simülasyonu veya sadece bir futbol oyunu değil, bunların hepsini içinde barındıran, sizi geliştirecek tüm parametrelere sahip bir antrenman platformudur. Sensiball VR sizi zirveye taşıyacak, alanınızda en iyi antrenmanı size sunacak.