loading
Sensiball VR Resmi sitesine erişim sağlıyorsunuz

Dünya Gazetesi Büyük Patlamadan Bahsediyor!

blog images

Haber Kaynağı: Dünya Gazetesi

Muhabir: Selenay YAĞCI

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilen; dünyadan ve Türkiye’den en iyi girişimcileri ağırlayan Big Bang Start-up Challenge sahnesinde yer alacak 20 finalist girişim belli oldu. Binlerce girişim arasından seçilen geleceğin unicorn adayları girişimler, 2 Aralık Perşembe günü sahnede yatırım için yarışacak.

Sürdürülebilirlikten otomotiv teknolojilerine, teknolojik kentlerden sigorta teknolojilerine kadar birbirinden başarılı girişimlerin yer alacağı etkinlik, her yıl olduğu gibi girişimcilik ekosistemine damga vurmayı hedefliyor.

Haberde Big Bang’de finale çıkmaya hak kazanan girişimler tanıtılırken Sensiball VR: "Sporcuların teknik ve bilişsel yetkinliklerini analiz eden, onlara antrenman programları sunan ve VR'da yaptıkları vuruşları hissetmelerini sağlayan giyilebilir haptik teknolojisi içeren bir sanal futbol antrenman platformu." şeklinde yer aldı.

54 milyon TL'yi katlayacak

Geçen yıl Big Bang sahnesinde yapılan ödül ve nakit desteği ve yatırımlar toplamda 54 milyon TL’ye ulaşmış ve rekor kırmıştı. Bu yıl 40 paydaşında desteği ile yeni bir rekor bekleniyor. Bu yıl Big Bang’te teknoloji ve inovasyon odaklı 83 girişimin standı online olarak gezilebilecek. Girişimlerin değerlemeleri 2,8 milyar TL’ye ulaştı, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi kurulduğu günden bu yana 3 bin girişime ve 6 bin 500 girişimciye destek verdi. Yalnızca 2021 yılında onlarca farklı ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden başvuru alan İTÜ Çekirdek’in 10 yılda desteklediği girişimler 320 milyon TL’nin üzerinde yatırım aldı. Girişimlerin toplam değerlemeleri 2,8 milyar TL’yi, toplam ciroları ise 370 milyon TL’yi aştı.