loading
Sensiball VR Resmi sitesine erişim sağlıyorsunuz

Neden Sanal Öğrenme Gerçek Hayattakine Göre Daha İyidir?

blog images

 

 Son yıllarda hayatımıza giren sanal öğrenme özellikle son 2 senedir pandemi sebebiyle birlikte inanılmaz bir yükselişe geçti. İnsanlar artık okula, işe gitmek yerine evden çok daha verimli bir şekilde öğrenip, çalışabiliyorlar. Toplu taşımada, yollarda, öğle molasında vs kaybettikleri zamanı uzaktan öğrenerek ve çalışarak daha verimli hale getiriyorlar.

 

 

 Peki sanal öğrenme gerçek hayattakine göre daha mı iyidir?

 

 

 Esneklik. Son derece uyarlanabilir olduğundan, sanal öğrenme çoğu zaman öğrencilere akademik, duygusal ve sosyal olarak daha iyi bir olanak sunabilir. Öğrenciler kendi programlarına ve kapasitelerine göre öğrenmelerini hızlandırma veya yavaşlatma becerisine sahiptir.

 

 Örneğin, çevrimiçi antrenmanlar, daha yavaş öğrenen bireyler için aşırı duyusal yüklenmeyi sınırlayabilir, gerekirse antrenmanları tekrarlamalarına izin verebilir ve gelişen ilgi alanlarına derinlemesine dalmak için fırsatlar sağlayabilir.

 

 Ayrıca, antrenmanlar öğrencilerin en üretken oldukları günün saatine uyacak şekilde esnetilebildiğinde, birçoğu antrenmanlarına ve ders dışı etkinliklerine daha iyi odaklanabildiklerini keşfedebilirler.

 

 

 Verimlilik. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sanal öğrenme biçimleri verimliliğin artmasını sağlayacak temel unsurlardan biridir. Atlanta Journal-Constitution kısa süre önce lise öğrencileriyle okula gitme konusunda farklı olmasını istedikleri şeyler hakkında röportaj yaptı. Öğrencilerden gelen şikayetlerin pek çoğu, ders aksamaları ve zamanlarının büyük kısmının boşa gittiği ile ilgiliydi. Birçoğu, öğrenme daha bireyselleştirilmiş olsaydı, öğrenmeye harcadıkları sürenin yarıya ineceğini ve iki katı daha fazla öğrenebileceklerini bildirdi.

 

 Sanal öğrenmeyle birlikte öğrenciler öğrenme sürelerini maksimize ederek 8 saatlik uzun ders günlerini 3-4 saate sığdırabileceklerini keşfettiler. Öğrenciler, yapılan görüşmede “Dersler arası koşuşturmaca, yollarda harcadığımız zaman, dikkatimizi dağıtan unsurlar ve derslerin başlamasını beklemek zamanımızın büyük kısmını boşa harcamamıza sebep oluyormuş.” Dediler.

 

 

 

 

 Tek başınıza yetersiniz. Bazı okul bölgeleri, daha büyük öğrencilerinin çoğunun pandemi sırasında şahsen aldıklarından daha zorlu dersler aldığını keşfetti. Sanal öğrenmenin özerkliği, motivasyonlarının anahtarıydı; Öğrenciler keşfetmek için geniş bir ilgi çekici müfredata sahip olduklarında, daha fazla öğrenmeye yönlendirilirler, bu da onların anlamalarını ve akademik başarılarını geliştirir.

 

 

 Sanal dünyada antrenman yapmak sizi tek başınıza geliştirmeye yeterli mi?

 

 

 Bizce evet! Geniş ve birbirinden farklı antrenman tekniklerimizle sizi her açıdan geliştireceğiz. Size en uygun antrenman yöntemlerini belirleyeceğiz!

 Aynı zamanda kendi başınıza gelişebilmek için bir programa uymalı ve disipline sahip olmalısınız. Sensiball VR sizi analiz ederek doğru programı oluşturacak ve en uygun zamanınızda bu antrenman programlarını gerçekleştirebileceksiniz.

 

 Kendi kendine öğrenme tekniğinin bir sıkıntısı da motivasyon eksikliğidir. Motivasyonunuz çok hızlı kaybolup gelişmenizi aksatabilir. Sensiball VR bu sorunu da çözmek için size sadece sıkıcı ve teknik antrenmanlardan ziyade antrenman yaparak öğrenirken eğlenebileceğiniz bir platform sunuyor.

 

 Sanal öğrenmeye geçiş yapan bir sporcu bunu şöyle açıklıyor: "Motive olmalısınız ve hangi görevleri tamamladığınızı ve ne yapmanız gerektiğini takip etmelisiniz. Gelişim size bağlı."

 

 Sanal öğrenmenin günümüz dünyasında birçok sporcuya ve öğrenciye sunduğu kanıtlanmış faydalarla, futbol kulüpleri ve okullar yeni öğrenme stillerini barındıran esnek seçenekler sağlamanın yollarını arıyor. Sensiball VR bu alanda çözümler sunarak sizi en doğru şekilde geliştirmeyi bekliyor!

 

 

 

 

Referanslar

1